חתונה סוערת: יומיים לפני החתונה הזוג נאלץ להחליף מקום

04/05/2015

סיפור האהבה של מעיין ואייל הוא רצף נפלא של שרשרת טעויות. למעשה כמעט כל מה שיכל להשתבש בדרך– השתבש. אך בסוף, כמו בכל קומדיה רומנטית מהז'אנר הטוב והישן – האהבה מנצחת, הכוס נשברת והם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה

pic0001

אייל אופק, בן 27 מרמת ישי, סטודנט בטכניון ומנהל בר במועדון המרפסת ברמת ישי ומעיין פלג, בת 24 ממצפה עדי וסטודנטית באוניברסיטת חיפה, הכירו לפני כשלוש שנים. חברים משותפים החליטו שזהו קשר שנועד להיות. החברים כנראה ידעו מה הם עושים, כי אחרי סופ"ש משותף בים המלח לא ניתן היה להפריד בין השניים.

ככל שהקשר הלך והתחזק, למעיין היה ברור כי אייל יציע בכל רגע נתון. "הייתי בטוחה שזה קורה. עד כדי כך שכשנסענו לחופשה בספרד, דאגתי ללבוש בכל יום את הבגדים הכי יפים שלי על מנת להיות מוכנה ומתוקתקת להצעה המיוחלת". רק שההצעה מיאנה להגיע. מעיין ארזה את הבגדים החגיגיים וחיכתה בסבלנות. חצי שנה אחרי, זה הגיע דווקא כשהיא לבושה באאוטפיט הכי פשוט שיש. השניים היו בטיול טרקטורונים ביערות מנשה, אייל עצר בתצפית מפוארת, פתח בקבוק יין, כרע ברך והציע. מעיין, מיותר לציין, הסכימה.

לשניים היה ברור שהם רוצים שני דברים ביום הגדול: האחד - חתונת צהריים קלילה שתתאים לאופי הזוגי שלהם, השני – שתהיה חתונה אינטימית ומצומצמת רק עם קומץ חברים ואנשים קרובים. התנאי הראשון הצליח למרות כמה מכשולים בדרך, התנאי השני קצת פחות... ברשימת המוזמנים היו 500 שמות. כולם הגיעו, אגב.

pic0004

"לא יכלנו להתחתן ביום שישי מכיוון שאחיו של אייל דתי והיה לנו חשוב שיהיה נוכח ולא יוגבל מבחינת שעות, מה שהשאיר לנו רק את יום העצמאות במסגרת חתונת הצהריים. לאחר בחירת התאריך, בדקנו מספר מקומות וברגע שהגענו ל-"בת הגלבוע" התאהבנו מיד", היא מספרת לנו. "הגן היה מושלם, עם נוף מהמם של העמק, מדשאות ירוקות אבל יותר מכל אהבנו את היחס החם והתומך שקיבלנו מצוות הגן. סגרנו במקום ובמשך כחמישה חודשים לפני החתונה, עבדנו בשילוב זרועות לקראת היום הגדול".

אלא שאז הגיע טוויסט נוסף בעלילה הרומנטית של אייל ומעיין. מזג האוויר השמשי שליווה את חודש אפריל שקדם לחתונה, התחלף בין רגע ברוחות וגשמים. "גילינו שממש ביום החתונה צפויה סערה וכמובן שחתונה בגן פתוח לא משתלבת עם גשם זלעפות. באותו הרגע לא האמנתי שזה קורה לי. במקביל, הצוות של בת הגלבוע כינס ישיבת חירום בה היינו צריכים לקחת החלטה גורלית - האם לדחות את החתונה בשבוע ליום שישי או להעביר את החתונה לאולמי red שנמצאים לא רחוק, בתל עדשים". מה שהפך את ההחלטה למאתגרת ומורכבת יותר היה העובדה שמעיין הפיקה חתונה שמבוססת על שלל פריטי "עשה זאת בעצמך", כך שהיה צריך גם לשנע את כל העיצובים והיצירות שהכינה מבעוד מועד.

עם זאת, מעיין ואייל החליטו שהם לא מעוניינים לדחות את האירוע אלא להעבירו לאולם. "יומיים לפני האירוע חברתי הטובה ואני הבאנו את כל ה DIY-לבת הגלבוע, וברגע שנפלה ההחלטה - הצוות של בת הגלבוע עזר לנו מאוד ופשוט העבירו למעננו את כל הציוד לאולם. כך יצא שהחתונה כולה הועברה מקום תוך יומיים בלבד, עם תנאי בל יעבור: לא מחליפים את הקייטרינג. "היה לנו ברור שבחיים לא נוותר על הקייטרינג שבחרנו", אומרת לנו מעיין.

החתונה החלה כמתוכנן ב-14:00 בארוחת צהריים בסגנון פסטיבל טעמים מהמטבח של "אדום קייטרינג" ("המחמאות לא מפסיקות להגיע על האוכל. בעיקר על מנת חזה האווז שטעמה עדיין מורגש בפה מהחתונה"), ב-16:30 התקיימה החופה ("אלוהיי מזג האוויר היה אתנו ושלח חצי שעה של קרני שמש חמימות כך שהחופה התקיימה תחת כיפת השמיים "), ולאחר החופה היו חילופי ברכות ואיחולים מהמשפחות והחברים, ואז הריקודים שנמשכו עד 21:00.

"למרות כל התהפוכות הופקה עבורנו חתונה מהחלומות שתאמה בדיוק לאופי שלנו והייתה קלילה וכייפית, בלי זכר לזעזוע שקדם לה. עכשיו אנחנו חושבים על ירח הדבש בקיץ (יש המלצות?), שם בטח נדבר על כל חמשת הילדים שאנחנו רוצים. אבל לזה יש עוד זמן".

 

pic0003

pic0009

pic0007

pic0006

pic0002

pic0005

pic0008