על הדשא בקיבוץ: מה עושים כאשר חצי מהחתונה טבעוני?

19/08/2015 | מאת: אלה בידר | צילום: אור קרן |

 עפרי ואסף מצאו את השילוב המושלם: הכל מהכל ולכולם - כולל המבורגר טבעוני משובח. הכירו את הזוג השבועי שלנו: היא קיבוצניקית, הוא רמת שרוני - הם הכירו בתל אביב, התאהבו בהודו – תרתי משמע, וחזרו להתחתן בקיבוץ בו נולדה הכלה. חתונה על הדשא של הקיבוץ, הכי קרוב לבית.

ofri asaf10

אהבה לא מגיעה כשקוראים לה, היא באה כשהיא צריכה לבוא או, נניח, כשאת באה לבקר את בן דוד שלך. זה מה שקרה לעפרי, קונדיטורית ועובדת עם ילדים, בת 27 מקיבוץ אושה בצפון. "לפני שלוש שנים, חזרתי מחו"ל וביקרתי את בן דוד שלי ששכר דירה בתל אביב. שם פגשתי לראשונה את אסף, השותף שלו לדירה, ומצאתי את עצמי חוזרת לשם שוב ושוב, יום אחרי יום".

אסף, 29 מרמת השרון, עוסק בליווי נכי צה"ל, לא נשאר אדיש לקיבוצניקית וכעבור שבועיים של ביקורים חוזרים והדדיים, באופן ספונטני ביותר השניים הזמינו כרטיסי טיסה להודו, לטיול בן חצי שנה. "זו לגמרי הייתה אהבה ממבט ראשון", היא מספרת לנו.
הקשר התהדק, התחזק והתייצב, ועפרי הצליחה למשוך את אסף האורבני לדירה קטנה ונפלאה בקיבוץ אושה בה גדלה. שנתיים וחצי אחרי, גם הגיעה ההצעה הכי קלאסית שיש: בצימר, כריעת ברך, הצעה רומנטית ו -"כן" אחד גדול. "בשלב הזה התחלתי לנהל את העניינים", מספרת לנו עפרי. "לא היה ספק שנתחתן על המדשאות הגדולות של הקיבוץ, מחוץ לחדר האוכל. כמעט כל החברות שלי שנולדו וחיו בקיבוץ מתחתנות שם, אז זה מרגיש הכי נכון", היא אומרת. "זו הייתה הפקה מאפס: הזמנו כל ספק בנפרד - מהריהוט ועד ההגברה. חברות שלי היו שותפות בכל התהליך שהיה ללא ספק עבודה במשרה מלאה, אבל עבודה ממש שווה".

אחד האתגרים הגדולים היה למצוא את הקייטרינג שיספק את האג'נדה הטבעונית של החתן. "אני בעצמי לא אוכלת חצי מהמאכלים הקיימים, אסף טבעוני כאמור, ולכן לפגישת הטעימות הבאנו את ההורים - שהם יהיו אובייקטיביים ויקבעו עבור הכלל". הקייטרינג הנבחר היה אדום. "החלטנו ללכת על חתונה 'חצי רגיל – חצי טבעוני' - והקייטרינג נערך ל'התקלה' הזו שלנו יפה מאוד. זו הייתה הצלחה. היה הכול מהכול ובשפע לכולם. הם שיחקו אותה עם מנות טבעוניות משובחות ומגוונות, החל משלב קבלת הפנים ועד הקינוחים. המנה עיקרית הייתה לפי בחירה. שמענו לא מאורח אחד ולא משניים שבחתונה שלנו הוגש ההמבורגר הטבעוני הטעים ביותר שאכלו בחייהם".
החתונה השמחה הזאת הייתה הכי ביתית וקופצנית שיש. עפרי התארגנה בבית הוריה הסמוך, חברותיה היו אמונות על השיער והאיפור, ולחופה הם נכנסו בריקוד ובקפיצות. "החתונה נמשכה עד שלוש בלילה ואחר כך חזרנו לדירה שלנו בקיבוץ. הכי בבית. הייתה לנו חתונה בה שולב כל מה שרצינו: מצד אחד מסיבה שמחה, מצד שני החתונה מילאה את כל הפונקציות הקלאסיות של אירוע החתונה. אני גאה מאוד בהפקה ובתקתוק שלה".
ומה עכשיו? עכשיו קונים (כנראה) אוטו, ואחר כך נוסעים לירח דבש - בהודו כמובן. "הזמנו לחתונה חב"דניקים שהתארחנו אצלם בטיול המיתולוגי הראשון שלנו. הם השביעו אותנו שאת ירח הדבש נעשה בהודו. וזה אכן מה שנעשה". וילדים? ובכן, הם לגמרי בתוכנית. רק אל תשאלו עדיין כמה ומתי, כמו בהודו - הם יגיעו בזמן שלהם.

ofri asaf02

ofri asaf03

 

ofri asaf06

 

ofri asaf09

ofri asaf04

ofri asaf07