5 כללי הזהב לצלייה נכונה של בשר

24/05/2016 | מאת: מערכת הבלוג | צילום: אדום |

 

אי אפשר להתחמק מזה – עונת המנגלים בפתח! בכל רחבי הארץ אנשים מוציאים את המנגל מאחסון החורף, וקונים בשר איכותי בשביל ארוחת על האש אידיאלית בקיץ הישראלי. יש סיכוי שאתם מסוג האנשים שמניחים נתח עסיסי על המנגל והוא יוצא מושלם, אבל רוב הסיכויים שאתם מאלה שתמיד תוהים "למה הסטייק שלי לא טעים כמו במסעדה?". אל תיבהלו, רובנו כאלה, ובדיוק בשבילכם ריכזנו את מומחי הגריל של אדום קייטרינג, ואנו מצרפים את כללי הזהב לצלייה מושלמת של נתחים. הנה החמישייה הפותחת:

1. הכל מתחיל ונגמר בנתח – זו לא סתם קלישאה. הדבר החשוב ביותר הוא איכות הנתח שבחרתם. קנו בשרים איכותיים, טריים, שעברו יישון כמו שצריך. בחרו נתח בעל צבע אדום כהה מאט, בעל מגע רך ולא צמיגי. אם אתם משתמשים בנתח קפוא הקפידו להפשיר אותו לפחות 24 שעות במקרר ולא בטמפרטורת החדר. נתחים אידיאליים לצלייה על המנגל הם פילה, שייטל, סינטה או אנטרקוט.

adom meat01

2. הטיפול בנתח – פרסו את הבשר לפרוסות עבות יחסית. טהרני הבשר יעדיפו לתבל במלח ופלפל בלבד, בעוד שהיצירתיים יבחרו בשלל מרינדות. אם בחרתם תיבול מינימליסטי, תבלו את הנתח רק כאשר הוא לקראת סוף הצלייה ולא לפני. אם בחרתם מרינדות, אל תחששו להשרות את הנתח לילה שלם במקרר. בשני המקרים, העלו את הנתח על האש רק כאשר הוא בטמפרטורת החדר.

3. צליית הנתח – אל תניחו נתח על גחלים אדומות. המתינו עד שהגחלים מלבינות, ורק אז הניחו את הבשר. דבר זה יבטיח צלייה אחידה, לא מהירה מדי, ונתח שאינו שרוף מבחוץ. אחרי שהנחתם את הנתח על המנגל, אל תגעו בו. הפכו אותו פעם אחת בלבד, ואל (!) תחתכו אותו באמצעו לבדוק אם הוא מוכן, כי כך הוא עלול לאבד את הנוזלים והעסיסיות הקיימים בבשר.

4. ובזמן הצלייה – בדקו שהרשת שלכם ממוקמת כ- 10 סנטימטרים מעל הגחלים, קרוב יותר הבשר עלול להשרף לפני שיהיה מוכן, לכן מומלץ להרים את הרשת ולשטח את הגחלים בצורה אחידה ונמוכה ברחבי המנגל. מומלץ להציב לידכם שפריצר קטן מלא במים, כדי שתוכלו להתיז מים במידה והאש תופסת את הבשר השמן עד כדי התלקחות.

adom meat03

5. ומה עם תנור? – למרות שהמנגלים פופולריים, נתח עסיסי ניתן להכין גם בתנור. כל שצריך הוא לשמור בדיוק על אותם כללים המצוינים למעלה, לתת לנתח צריבה במחבת עד שלא רואים אדום בכלל (כן, גם בצדדים!) ואז להכניס אותו לתנור ל-10 או 15 דקות בחום גבוה. ההצלחה מובטחת.
בתיאבון!

adom meat02

adom meat04