המדריך להפקת אירוע חתונה בטבע

08/08/2016 | מאת: מעיין מליח | צילום: כפיר מזיאר ויונתן שדה |

עולםם הזוגות המתחתנים מתחלק לרוב לשני סוגים – זוגות המעוניינים להתחתן באולם וזוגות של גן פתוח. זוגות של אולם אוהבים את העיצוב, את השנדלירים הבוהקים, את עמדת הבר הענקית ועוד. זוגות של גן יתחברו לאוויר הפתוח, לחופה תחת לכיפת השמיים ואולי גם איזו בריכת דגים קטנה או נחל המפכה בפינת הגן. לעיתים אנו רואים את זוגות הלוקיישן הפתוח לוקחים את הקונספט שלב אחד קדימה ובוחרים לערוך אירוע שכולו בטבע. אין ספק שמדובר באירוע שלא מתכתב עם סטנדרט החתונות הקיים (ובזה טמון קסמו) אך מדובר בהפקה של ממש, כזאת שתדרוש מכם, הזוגות, התעסקות מרובה ותשומת לב לפרטים הקטנים. אם גם אתם תמיד חלמתם על חופת כוכבים בלב יער, עם עצים שמקיפים מכל עבר וציפורים מצייצות (בצהריים, כן?) – אנחנו כאן בשבילכם. הנה כל הדברים להם אתם צריכים לדאוג כשמארגנים אירוע בטבע!

adom catering01

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

אין ספק – המיקום הוא הדבר החשוב ביותר בהפקת אירוע בטבע. עליכם לבחור מיקום שיצליח למצוא את האיזון בין הטבעי למיושב; מיקום שנותן לכם את כל תחושת הטבע והחופש לה אתם כמהים, אבל עדיין מאפשר גישה נוחה לאורחים, גם למבוגרים מבניהם, מסלולים נוחים לרכבים, חנייה בשפע, דרכים פתוחות וחנייה למשאיות הספקים (ציוד הגברה, קייטרינג וכו'), אפשרות למקם שירותים בנפרד, אזור לחופה כמובן ורחבת ריקודים נוחה.

I've got the power!

אחד הדברים החשובים אותם צריך לזכור כאשר מארגנים אירוע בטבע הוא להבטיח אספקת חשמל קבועה וזורמת. השכרת גנרטור לאירוע תפתור לכם את הבעיה אבל עליכם לחשוב היטב על גודל הגנרטור שאתם צריכים (כלומר ההספק של הגנרטור), הרעש שמייצר הגנרטור, וגם גמישות האיסוף של הגנרטור המושכר (או משלוח). בכל זאת, אתם לא רוצים למצוא את עצמכם ב-2 בלילה בקרחת יער עם גנרטור שאין לכם איפה להעמיס. השכרת גנרטור בדרך כלל מתבצעת על בסיס יומי, לכן קחו בחשבון שגם אם תרצו אותו לשעתיים, תצטרכו לשלם מחיר קבוע ל-24 שעות. מומלץ לוודא כי המחיר שאתם מקבלים עבור השכרת גנרטור כולל גם את הדלק שהוא מצריך וגם את ההובלה, חובה לארגן גנרטור נוסף לגיבוי, לכל מקרה.

מיישרים את הקרקע

אין הרבה דברים מלחיצים יותר מלראות אורח נפצע במהלך החתונה שלכם, ובאירוע שנערך בטבע הסיכון גדל. אם החלטתם להציב את רחבת הריקודים באמצע היער על משטח סלעי או מחוספס, רוב הסיכויים שאחת האורחות (זו שהגיעה עם עקבי סיכה דקים למרות שכתבתם בהזמנה בפירוש שמומלץ להגיע עם נעליים נוחות) תעקם את הרגל על אחת הבליטות בקרקע. על מנת למנוע טעויות כאלה חשוב מאד לטפל בקרקע טרם האירוע ולדאוג לגיזום צמחיה, ניקוי השטח, הזזת אבנים, והשטחת הקרקע על מנת שתהיה נגישה.

ומה המדינה תגיד?

היינו רוצים לחשוב שהטבע הוא שלנו ושאנחנו יכולים פשוט לערוך אירוע בכל אתר שיתחשק לנו, אבל אנחנו כבר מכירים שזה לא המצב. בכל אירוע שנעשה בטבע אותו אנו מארגנים בעצמנו, עלינו לדאוג לכל האישורים הנדרשים כדי לא להגיע למצב שמשטרת ישראל סוגרת לנו את החתונה באמצע הערב או שאנחנו נתקעים עם קנס שעולה יותר מהחתונה עצמה. לרוב נצטרך אישור מהרשות המקומית אשר בשטחה נמצא האתר שלנו, לדווח למשטרה על המיקום וכמות המוזמנים, לדווח לרשויות ההצלה ומכבי האש ועוד. אם מדובר בשמורת טבע או בגן לאומי, יש צורך להתייעץ עם הקרן הקיימת לישראל כדי לקבל היתר לערוך אירוע בשמורה. עוד בנושא הבטיחות חובה להביא איש אבטחה לכניסה, מהנדס בטיחות שיבדוק את הקרקע וסדרני חנייה. מיותר לציין, לא בכל לוקיישן מורשה לערוך אירוע.

לא שוכחים את ה- 00

תרצו או לא תרצו, האורחים שלכם זקוקים למקום להתפנות בו, במיוחד אם דאגתם להשקיע בבר מרווה במיוחד. ולמרות שהם כנראה יהיו מעט שתויים, אנחנו בטוחים שהם עדיין לא מעוניינים ללכת לשירותים הכימיים הקלסיים שאף אחד לא אוהב. למזלכם, קיימים לא מעט חידושים בתחום תאי השירותים הניידים ועם עוד קצת השקעה תוכלו לשכור קרונות שירותים נוחים, עם חלל להתארגנות עם מראה ומדפים, תאי שירותים רבים עם אגף נפרד לגברים ולנשים, מים זורמים בכל הכיורים, מיזוג אוויר בכל התאים ואפילו מערכת שמע שתנעים את זמנם של האורחים שלכם – ללא צורך בתשתית קיימת. הטאצ'ים הקטנים האלה הם שיהפכו את האירוע שלכם למושקע ומוצלח! לעוד פרטים והצעת מחיר ניתן ליצור קשר איתנו עוד היום.

 

adom catering06

adom catering05

adom catering03

adom catering04

adom catering02