טיפים לבחירת טבעת האירוסין רגע לפני החתונה

28/08/2016 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

רגע לפני שמתחילים לתכנן את חתונת חלומותיך, רגע לפני שבוחרים איפה תבואו תחת חופה בברית הנישואין, יש שלב אחד מרגש לא פחות, וזה שלב הצעת הנישואין.

מעמד הצעת הנישואין נהוג להיות מלוות בנתינת טבעת אירוסין לאישה (למרות שכיום במאה ה-21 יש לא מעט גברים שגם מקבלים טבעת אירוסין או עגיל יהלום כמתנת אירוסין). הרוב יודעים שקנית טבעת אירוסין משמעה קנית טבעת יהלום, דבר שעולה בדרך כלל כמה אלפי שקלים. טבעות יהלומים הן הוצאה כספית לא קטנה לאף אחד ולכן אין להקטין בה ראש, ומכיוון שאחרי שההצעה יבואו גם הוצאות החתונה, כדאי לחשוב מראש ולחפש דרכים להוזיל את מחיר טבעת האירוסין הנחשקת. אז.. איך אפשר להוזיל עלויות כאשר קונים טבעת אירוסין?

לפניכם כמה טיפים שכדאי לעיין בהם לפני שאתם ניגשים לבדוק טבעות אירוסין:

מקום הרכישה: הכי חשוב זה בחירת המקום בו תרכשו את טבעת האירוסין. היום הרבה יודעים שטבעת אירוסין כדאי לקנות ישירות מיצרן יהלומים, כיוון שזה חוסך לכם, הצרכן, את פערי התיווך. ישראל ידועה כבירה העולמית ליצור יהלומים, ואת רוב יצרני היהלומים תוכלו למצוא בבורסת היהלומים ברמת גן. ברכישת טבעת אירוסין מיצרן יהלומים אתם חוסכים לכם את כל הידיים שעוברות טבעות האירוסין ואת כל העמלות הכרוכות בכך. לדוגמא: חנות תכשיטים קונה את טבעת האירוסין ממתווך, שקונה את טבעת האירוסין מיצרן טבעות, שקנה את היהלום המרכזי שמשובץ בטבעת מיצרן יהלומים. כל "יד" כזו לוקחת לעצמה רווח שנוסף לכם למחיר טבעת האירוסין. לעומת זאת חבר בורסת היהלומים מייצר את היהלום בעצמו, ומשבץ אותו בטבעת (רוב חברי הבורסה לא ידרשו מכך כסף על השיבוץ), ובכך חוסך לכם את פערי התיווך והעמלות, ונותן לכם טבעת אירוסין כמעט במחיר עלות.

עיצוב טבעת האירוסין: כדאי לבחור טבעת אירוסין בעיצוב פשוט ללא יהלומי צד שמייקרים את הטבעת. כל יהלומים נוסף שמשובץ בטבעת עצמה, למעט היהלום המרכזי, יגדיל את מחיר הטבעת. כמו כן, כדאי לבחור טבעת דקה יחסית, ששוקלת מעט גרם זהב (אבל שלא תהיה דקה מדי).

היהלום המרכזי בטבעת: הכי חשוב לחיסכון בטבעת האירוסין זה היהלום המרכזי שמרכיב את רוב מחיר טבעת היהלום. לפני שאתם ניגשים לקנית טבעת האירוסין למדו מעט על מאפייני היהלום שמרכיבים את מחיר היהלום (משקל היהלום, צבע היהלום, נקיון היהלום ואיכות הליטוש של היהלום). ביחרו איזה קריטריון הכי פחות חשוב לכם. למשל: אם גודל היהלום בטבעת האירוסין לא חשוב לכם, כי אתם מחפשים טבעת אירוסין צנועה אז דעו לכם שיהלום במשקל נמוך יהיה זול יותר. או למשל, אם הצבע (השקיפות שלו) של היהלום לא חשוב לכם כי אתם מכוונים לטבעת אירוסין מזהב צהוב, זיכרו שיהלום בצבע נמוך יעלה לכם פחות, וכן הלאה. ברגע שתדעו על איזה קריטריון של היהלום לא איכפת לכם להתפשר בכדי להוזיל את טבעת האירוסין, יהיה לכם יותר קל במעמד הקניה. מה שלא יהיה, אם אתם קונים יהלום מעל 0.30 קארט, דירשו תעודה גמולוגית בינלאומית ממכון נטרלי שתצורף לטבעת האירוסין שלכם.ֿ

זיכרו את כלל הברזל – טבעות אירוסין קונים בהרבה אהבה!!!

המידע באדיבות דיימונד ספינקס - טבעות אירוסין.

ring01