5 טיפים לתכנון חתונה קטנה

06/09/2016 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

זוגות רבים מדמיינים את היום המיוחד בחייהם בצורה מעט שונה מהסטנדרט. במקום אולם אירועים רחב ידיים המכיל מאות אורחים, הם מעוניינים במקום קסום ואינטימי שיהיה מושלם לכמות האורחים המצומצמת שלהם. במקום אלפי הזמנות שנשלחות לאנשים שאת שמם הם בכלל לא מכירים, הם מדמיינים חתונה בה כל מי שמגיע אליה הוא אדם יקר, קרוב ואהוב. חתונה אינטימית וקטנה נשמעת לזוגות מסוימים כמו החתונה האולטימטיבית, אבל יש לקחת בחשבון כי זו לא בהכרח חתונה שקל יותר לארגן, ולעיתים, תאמינו או לא, דווקא בגלל מיעוט האנשים, חתונה כזו הופכת לאתגר יותר משמעותי מחתונה המונית וגדולה. אז איך מתחילים?

טיפ ראשון – מחפשים מקום

הפקת חתונה קטנה איכותית תקום ותיפול בעיקר על בחירת המיקום. אם תבחרו חלל גדול מדי, האורחים שלכם ירגישו אבודים והחתונה תראה ריקה. אם תבחרו חלל קטן מדי, לא תוכלו לאפשר לאורחים שלכם לנוע בחופשיות, והחתונה תרגיש צפופה ולא נעימה. אם כך, בחירת המיקום תתבצע לאחר שערכתם רשימת אורחים מסודרת, אתם יודעים בדיוק כמה אנשים אתם מעוניינים להזמין לאירוע שלכם, ואתם מוודאים שהמקום שבחרתם מתאים בדיוק לכמות האורחים הזו.

טיפ שני – מתארגנים על תקציב

לצערנו, לעיתים חתונה קטנה תעלה אפילו יותר מחתונה גדולה. עליכם להחליט מראש מה התקציב שאתם מעוניינים להשקיע בחתונה ולבחור את הספקים והתוספות לפי התקציב. אין סיבה להכנס לחובות משמעותיים שיקח לכם שנים לצאת מהם. הבינו כמה באמת תוכלו להוציא והשתדלו שלא לחרוג בצורה מיותרת.

טיפ שלישי – ערכו סידורי ישיבה

דווקא בחתונות קטנות, בהן הרבה פעמים מגיעים יחידים לבדם או זוגות ולא משפחות עצומות שתופסות שולחן, עליכם להבטיח כי אנשים יושבים בצורה נוחה ונעימה עם חברים לשולחן שיתאימו להם. ארגנו סידורי ישיבה מדויקים, לפי האופי של הקהל שלכם, ומקמו את השולחנות בצורה נוחה. כלומר, את המשפחה המבוגרת יש למקם יחדיו, רחוק מהרמקולים ורחבת הריקודים, את החבר'ה הצעירים למקם ליד הבר וכדומה.

טיפ רביעי – בצעו אישורי הגעה

אם הייתם עורכים חתונה של 500 איש ו-10% מהם לא הגיעו, כנראה ולא הייתם מרגישים. לעומת זאת, 10% שלא מגיעים מתוך חתונה של 100 איש זו כבר צרה צרורה. על מנת למנוע בלאגן והתרחשויות לא צפויות – דאגו לאישורי הגעה טרם האירוע, לפני שאתם נותנים למנהל האירוע מספר מדויק של אורחים.

טיפ חמישי – התאימו את האירוע לקהל

גם אם אתם חובבי טרנסים ומסיבות טבע, לא תוכלו לערוך חתונה עמוסה טרנסים אם רוב הקהל הוא מעל גיל 50. למרות שזה אולי מצער, בחתונות קטנות, עליכם להתאים את אופי האירוע יותר לקהל מאשר אליכם. ודאו שהאורחים שלכם נהנים, שהמוזיקה מתאימה לאווירה ושמנות האוכל שבחרתם מתאימות לכל חך. תרצו או לא תרצו, אתם מארגנים אירוע גם בשבילכם וגם בשביל המוזמנים שלכם וכדאי לוודא שהם באמת נהנים!

wedding 322034 640