מעשנת בשר – טעם בשר שלא תשכחו

29/11/2016 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

אתם בוודאי מכירים את הביטוי לעשות "על האש" או למנגל, זה הרי הספורט הלאומי, הישראלים אוהבים את המנגל, אוהבים לצאת ולעשות על האש ואוהבים לאכול בשר על האש, אך האם אתם יודעים מהו בשר מעושן?

בשר מעושן הוא לא בשר על האש ולא מנגל, הוא מוכנס לתוך תנור עישון / מעשנת, אשר באמצעות העישון הופך את הבשר לעסיסי יותר המכיל מגוון של טעמים וניחוחות, אם תאכלו בשר שהוכן על ידי מעשנת בשר ובשר ששמו על המנגל אתם ישר תבחינו בהבדל בטעם.

אולמות אירועים עם מעשנות בשר

לאחרונה אולמות אירועים רבים החליטו לחפש לעצמם את הייחודיות באוכל, אם זה להזמין שפים מיוחדים שיעשו את האוכל או לרכוש כלים ייחודיים שיתנו לאוכל שלהם ארומה מיוחדת. את הדגש התחילו לשים על הבשר, קנייה של מעשנת היא השקעה מצוינת לטווח ארוך ומייחדת אותם משאר האולמות שעדיין נשארו עם הבשר על האש. במבחן הטעימות אין בכלל ספק שהם ינצחו תמיד והבשר שלהם יהיה מעל כולם.

איך יודעים האם אולם משתמש במעשנת בשר?

אם החלטתם לבחור אולם שמשתמש במעשנת בשר להכנת הבשר שלו, קודם כל אפשר לבדוק במטבח עצמו ולראות את המעשנת, ישנם אולמות שלא מאפשרים ללקוחות שלהם להיכנס למטבח על מנת להסתכל מה קורה שם וכן כדאי להתעקש על בדיקה, לראות את המטבח, לראות איך מכינים את האוכל, את הניקיון ואת העבודה שם אחרי הכל, אתם רוצים שבזמן האירוע הכל יתקתק כמו שצריך והאורחים שלכם יהנו גם ממהירות הגשה וגם מאוכל טעים.
בשלב השני כדאי לעשות מבחן טעימות, אתם תרגישו את ההבדל, הבשר יהיה רך מאד ונמס בפה כאשר הטעמים המשולבים ישאירו לכם רצון לעוד.
בד"כ אולמות שמשתמשים במעשנות יהיה להם ביקורת מאד טובה על האוכל שלהם ומחירי המנה יהיו גבוהים יותר, אך זהו מחיר שכדאי לשלם עבור הצלחת האירוע והרצון הטוב של האורחים שלכם שלא יפסיקו לדבר על האוכל.

אילו סוגי בשר ניתן לעשן במעשנת?

נכון להיום אפשר לשים את כל סוגי הבשר במעשנת, אבל הכי מומלץ הן בקר, טלה ועוף כאשר ניתן לשים גם דגים, אך הפרוצדורה קצת יותר מרוכבת שמדובר בדגים בעישון ואם כבר החלטתם על דגים במעשנת, אז כדאי לקחת מישהו שיש לו ניסיון, כי דגים זקוקים לתשומת לב קצת יותר גדולה מאשר בשר רגיל.
לסיכום נמליץ כי הבדיקה הכי טובה היא מבחן הטעימה, לכו לטעום ותרגישו מיד את ההבדל, אתם לא תתפשרו אחר כך על פחות ממעשנת.

 barbecue smoked