טיפים לארגון חתונה מושלמת בקיבוץ

17/01/2017 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

הקיבוץ הוא מוסד הטבוע בהווי הישראלי; אמנם רוב הקיבוצים שינו את מהותם בעשורים האחרונים אך האווירה השיתופית ותחושת הביחד מוכרת לכל מי שגדל בארץ, ובין הרפתות, הדירים, חדרי האוכל והטבע מסתתר קסם אמיתי, כזה שיותר ויותר זוגות מעוניינים להפוך לחלק מהיום החשוב בחייהם. בין אם אתם בני קיבוץ, גדלתם והתחנכתם על ברכי הערכים שהנחילו לכם, ובין אם אתם עירוניים לחלוטין ופשוט תמיד חלמתם לערוך חתונה כפרית בחיק הטבע – הנה כמה טיפים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מארגנים חתונה בקיבוץ!

בחירת המיקום

כצפוי, לא כל קיבוץ בארץ ערוך לקיים בו חתונה, לבטח אם מדובר בחתונה שמכילה יותר מכמה עשרות מוזמנים, לכן אם החלטתם לערוך חתונה בקיבוץ, ולא מדובר על קיבוץ בו גדלתם או שיש בו גן אירועים מסודר, לפעמים כדאי להעזר במומחים לארגון חתונות בקיבוץ שיוכלו לסייע לכם בבחירת המיקום האידיאלי ולדאוג שתקבלו את כל מה שאתם זקוקים לו: מציאת המיקום האידיאלי שקרוב אליכם ואל המשפחות שלכם, ארגון החלל, הישיבה והקייטרינג, מציאת דרכי גישה נוחות לספקים ולאורחים (כולל חנייה מסודרת), קבלת כל האישור הנדרשים לחתונה בשטח ועוד. זכרו כי חשוב לוודא את הפרטים הקטנים, כאלה עליהם אולי לא חשבתם כשדמיינתם חתונה באולם כמו השעות בהן ניתן להשמיע מוזיקה ברחבי הקיבוץ, פתיחה וסגירה של השערים בשעה מאוחרת של הלילה ועוד.

עיצוב הקונספט

אחד הדברים שהולכים כמעט יד ביד עם חתונה כפרית, חתונת שטח או חתונה בקיבוץ זה DIY – DO IT YOURSELF, או: עשו זאת בעצמכם. אין זה אומר שאתם באמת צריכים לשבת ולהכין את כל עיצובי החתונה עד אמצע הלילה, אבל לחתונת DIY יש מראה ייחודי שלרוב מאד מתאים לחתונות בטבע. קונספט כזה מבקש מנורות צבעוניות מנייר או פנסי חול, סרטים וסטרימרים שתלויים בכל מקום, שילוב של תחרה ונייר, מרכזי שולחן יצירתיים, עמדות מיוחדות (ליצירת כרטיסי ברכה לזוג או לצילומים) ולמעשה – כל מה שאתם מסוגלים לחשוב עליו. חתונה בקיבוץ מזמינה יצירתיות, דמיון וחופש, אז לכו על זה!

העבודה מול הספקים

כאשר עורכים חתונה במיקום שאינו מיועד לחתונה בדרך כלל, אתם אלה שצריכים לארגן ממש את הכל. זה כולל את יישור פני השטח, בניית רחבת ריקודים, שכירת השולחנות והכסאות, בניית במה או עמדה ללהקה או לתקליטן, שכירת אמצעי תאורה לכל השטח, שכירת אמצעי סאונד והגברה, בחירת חברת קייטרינג (עדיף כמובן לבחור כבר חברה שמביאה עמה את כל הציוד כולל כוסות, צלחות, מפות, סכו"ם, ציוד בר וכו'), וכמובן את כל הספקים הסטנדרטים כמו צלם, רב, תקליטן ועוד. על מנת להבטיח כי אתם לא מפספסים אף פרט מומלץ לערוך רשימה מסודרת ואף להיוועץ עם חברים או מכרים שערכו חתונת שטח בעבר.

adom catering04