איך לבשל כמו שף במטבח הפרטי?

26/02/2017 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

אי אפשר להתכחש לעובדה שאוכל מהווה עבורנו חלק משמעותי, בכל יום כמעט. אנחנו אוכלים מדי יום 2-3 ארוחות. אם נאכל אותן רק בחוץ, נגיע להוצאות כספיות די גבוהות. לכן, תמיד טוב ללמוד ולנסות להכין מתכונים חדשים, כאלה שבאמת מעניין אתכם להכין אותם. כאשר מכינים אוכל, יש להשתמש אך ורק בחומרי גלם איכותיים וטריים. כך המנות שיצאו לכם יהיו פשוט מעולות ומושלמות!

יתרה מזאת, מלבד השימוש בחומרי גלם, יש כמובן גם לבדוק שיש מספיק מקום במטבח, בו תוכלו לעבוד בצורה נעימה ושיהיה מאובזר במשטח עבודה מרווח ונוח ובציוד המתאים. כיום, תוכלו לשדרג או להתאים את המטבח שברשותכם ללא בעיה. ניתן להסתכל על מגוון סגנונות של מטבחים מעוצבים ולבחור את זה שהכי אהבתם ויתאים לכם למשימת הבישול והאפייה.

ציוד בסיסי לכל בשלן מתחיל

סכינים מקצועיים – חשוב שיהיה ברשותכם סט של סכיני שף, בהם תוכלו להשתמש למטרות שונות כמו, חיתוך עוף ובשר, חיתוך ירקות ופירות, חיתוך בצקים ועוד. עלות של סט כזה עשויה לנוע מכמה מאות עד אלפי שקלים, מידת ההשקעה תהיה תלויה בכם בלבד. תוכלו להתחיל עם סט פשוט ולאחר מכן להשתדרג לסטים היותר יקרים. 
מיקסר ומעבד מזון – שני פריטים חשובים מאוד, שהופכים את משימת הבישול והאפייה, להרבה פחות מורכבת. עם המיקסר, תוכלו לעבד כמעט כל סוג של בצק – בצק לפיצה, לעוגה ואפילו בצק ללחם. עם מעבד המזון, תוכלו לקצוץ בקלות עשבי תיבול שונים כמו פטרוזיליה וכוסברה וכמו כן, קטניות שונות, ירקות ועוד. עלותם של הפריטים הללו יחד, יכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים. מה שכן, מדובר על פריטים בהם תוכלו להשתמש לאורך זמן ממושך ולבצע איתם המון דברים. על כן, ההשקעה בהחלט משתלמת.
סט סירים ומחבתות – רכשו לכם סט מנירוסטה של מותג איכותי. היתרון בסט כזה הוא העובדה שאינו מחליד וגם קל לניקוי. זאת בניגוד לסט העשוי מטפלון, שאמנם מונע הידבקות של מזון אך משחרר גזים רעילים ואלומיניום, בזמן הבישול. עלות סט נירוסטה, תסתכם בכמה מאות עד אלפי שקלים. תוכלו גם להוסיף כל פעם מחבת או סיר, במידה וההוצאה כבדה לכם.
גאדג'טים למטבח – השקיעו בקולפן איכותי ותוכלו לקלף ירקות כמו גזר, קישוא, מלפפון, בקלות רבה. מומלץ גם שתחזיקו כותש שום, שכן בהרבה מתכונים, יש להשתמש בשום כתוש. גאדג'טים נוספים מומלצים הם גם פומפייה ומנדולינה. הראשונה מיועדת לגירור של ירקות כמו בצל וגזר ואילו השנייה תסייע לכם לחתוך ולפרוס ירקות, במספר עוביים שונים.