טיפים לבחירת האוכל לאירוע

28/03/2017 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

אם אתם מתכננים אירוע בקרוב, אתם בוודאי יודעים שהחלק הכי חשוב ומשמעותי באירוע הוא כמובן האוכל. אם האוכל היה טוב וטעים, הרי שכל האירוע הופך להיות מוצלח עוד יותר. יתרה מזאת, גם האורחים שלכם יהנו ויזכרו את האירוע לעוד שנים רבות ואיפלו יספרו עליו למכרים שלהם.
אז איך בוחרים את האוכל המתאים לאירוע? עקבו אחרי הטיפים שלנו ותוכלו לגלות.

סוג האוכל – אל תבחרו את הסוג האוכל רק על פי האוכל שאתם אוהבים ואוכלים. אל תשכחו שאתם לא המשתתפים היחידים באירוע. כדאי לבחור בקייטרינג כמה שיותר מגוון שיציע מגוון של מנות בהן, מנות חלביות שיהיו מוגשות באמצעות מגשי אירוח חלבי, מנות צמחוניות, אסייאתיות ואפילו טבעוניות. ככה תוכלו להיות בטוחים שתקלעו לטעם של רוב המשתתפים באירוע ושכל אחד מהם ימצא את המנה או המנות האהובות עליו ויהנה מהן. יתרה מזאת, אם יש לכם אנשים דתיים במשפחה, מומלץ כמובן לקחת מראש קייטרינג בעל תעודת כשרות, ככה תוכלו להבטיח שאף אחד לא יהיה מקופח.

אופן הגשת האוכל – את האוכל אפשר להגיש על ידי מלצרים, כלומר הגשה אישית לשולחן או להשתמש בבופה, בו יהיה מרוכז כל האוכל והאורחים יגיעו ויבחרו את המנות שהם רוצים לשים בצלחות שלהם (ממש כמו בבתי מלון למשל) וישימו אותן בעצמם או שהמלצרים הנמצאים מאחורי העמדות שבבופה, ישימו עבורם.
טעימות של האוכל – לפני שאתם סוגרים עם חברת קייטרינג או עם שף פרטי לאירוע, כדאי שתטעמו את המנות ותראו שאתם אכן אוהבים את הטעמים. אפשר לבקש להיות מוזמנים לערב טעימות או לבקש להגיע לאירוע בו חברת הקייטרינג או השף אמונים על הכנת האוכל (אם הגעתם לאירוע כזה, זה יהיה מצוין עבורכם, שכן גם תוכלו לבחון באותה הזדמנות את ההתנהלות של האחראי וצוות העובדים שלו).

בדיקת המלצות – אתם לא מבינים כמה התהליך הזה חשוב עבורכם, שכן בחירת חברת קייטרינג לא נכונה ולא מתאימה, עשויה לחרב את האירוע שלכם. בדקו כמה שיותר המלצות על חברות קייטרינג דרך פורומים של אוכל ובאמצעות הפייסבוק. נסו גם לבקש לדבר עם לקוחות פרטיים של החברה וכך תוכלו לשמוע האם הם היו מרוצים מהאוכל וההתנהלות של החברה.

שריון תאריך – אם השלמתם את כל הבדיקות לעיל, אתם במצב מצוין ונראה שאתם ממש לפני סגירת העסקה עם חברת הקייטרינג הנבחרת. כעת נשאר רק לבדוק שהתאריך שאתם רוצים אכן פנוי גם אצל החברה. לכן, חשוב לבצע כמה שיותר מוקדם את כל הבדיקות שהוזכרו ולסגור את התאריך בהקדם.