איך לבחור מקום אידיאלי לחתונה טבעונית?

27/10/2016 | מאת: עדי טאוב | צילום: אדום |

 

אם אתם טבעונים, אתם כנראה מרגישים שהטבעונות היא חלק גדול מאד מהחיים שלכם. אמנם ישנם טבעונים שבוחרים באורח החיים הזה מסיבות בריאותיות, אך רוב רובם של הטבעונים מחליטים לשנות את חייהם דווקא בשל הסיבות המוסריות והאידיאולוגיות. מסיבה זו, ניתן לראות את הטבעונות חולשת על תחומים רבים בחיים ולכן בוודאי שתבחרו להביא אותה גם אל היום החשוב ביותר בחייכם – יום החתונה שלכם. אבל איך באמת בוחרים מקום עבור חתונה טבעונית ולמה עוד צריך לדאוג?

אז איפה מתחתנים?

בסך הכל, כמעט בכל מקום יכול להיות מקום לחתונה טבעונית, כל עוד הוא מתאים לאג'נדה ולערכים מאחוריהם אתם עומדים. לדוגמא, סביר להניח שלא תרצו לערוך חתונה במקום שידוע בערבי האסאדו שלו ויש לו קייטרינג שמתמחה בבשר, וגם, ככל הנראה, לא תרצו לערוך את החתונה באולם שיש בו רהיטים המיוצרים מעור, לדוגמא. מה כן יכול להתאים לכם? חתונה המתרחשת בטבע, שם תוכלו לבחור את הרקע, את האווירה, את חברת הקייטרינג הרצויה ועוד, או חתונה שנערכת באולם שכבר קיים לו מטבח פרווה, צמחוני או טבעוני.

חתונה בטבע

אם אתם טיפוסים של טבע – חתונה כזאת יכולה להתאים לכם בדיוק. האווירה הטבעונית תשתלב מצוין עם חתונה על חוף הים או בתוך קרחת יער קסומה, ותוכלו להתאים את המנות לרוח האירוע. הבחירה בטבע היא בחירה שאמנם יוצרת לכם עוד הרבה עבודה, משום שיש לשכור כל ספק בנפרד ולדאוג לאישורים על השטח ולארגונו, אך גם מאפשרת לכם חופש עבודה גדול בו תוכלו לשכור אך ורק ספקים שמתאימים לאג'נדה שלכם והולכים אתכם ועם החזון שלכם עד הסוף.

בחירת אולם מתאים

אם אתם לא ממש מתלהבים מרעיון החתונה בטבע, תצטרכו למצוא מקום שמציע מטבח צמחוני או טבעוני, או שיכול לאפשר סיטואציה כזאת. דבר זה מצריך מטבח עם כלים מתאימים ושף עם ידע וניסיון בהכנת מנות טבעוניות שיתאימו לקהל. כמובן שתהליך בניית התפריט הוא כזה שנעשה ביחד אתכם ואתם תחליטו בארוחת הטעימות אלו מנות תרצו שיוגשו ואלו לא, אך הידע הבסיסי והרצון צריכים להיות קיימים, משום שעולם המזון הטבעוני הוא עולם ענק ומלא רבדים, ועל מנת להגיש ארוחה שלמה ומוצלחת לכל הקהל שלכם (כאשר כנראה חלק נכבד ממנו בכלל לא טבעוני), על שף המקום להיות בקיא ברזים וברבדים של התחום.

ומה עם חתונה ביתית?

אפשרות נוספת לעריכת חתונה טבעונית, שיכולה להיות די אידיאלית, היא לערוך את החתונה בחצר הבית. נכון, זה נשמע די מופרך, אבל זה אפשרי בהתקיים שני תנאים – מספר אורחי החתונה הוא מצומצם (כמה עשרות עד 100 איש) ויש לכם בית עם חצר מאפשרת וגדולה. חתונה כזאת תאפשר לכם להביא את צוות הקייטרינג אל המטבח שלכם, איתם תוכלו לבנות תפריט שיתאים בדיוק לטעם שלכם, וגם תוכלו ליצור אווירה אינטימית ונעימה, שלרוב לא מתקיימת בחתונות הסטנדרטיות כיום.